ROMÁNIAI MAGYAR
DEMOKRATA SZÖVETSÉG
HÁROMSZÉKI TERÜLETI SZERVEZET

SIC FESZT- Székelyföldi Szabadegyetem

2014-08-07

Gazdag programkínálattal várja az érdeklődőket a SIC FESZT- Székelyföldi Szabadegyetem augusztus 7-10. között: a négynapos rendezvény közéleti, kulturális, pedagógiai előadásoknak ad otthont.

SIC FESZT plakat

 

 

2014.08.07., csütörtök  

 

16:00-18:00  Érkezés, regisztráció, elszállásolás

18:00-19:00  Ismerkedés

19:00-20:00 Vacsora

20:15-21:00  Esti beszélgetés: Túlélési technikák Székelyföldön                

    * Dali Csongor & Dali Mátyás

20:15-21:00  Csapatjátékok - KVISZ KVÍZ

21:00-22:00  Esti beszélgetés: Ifjúsági táborok, régen és ma.                    

* Markó Attila, RMDSZ parlamenti képviselő

21:00-22:00  JBC bemutatása, program ismertető - gazdasági érdekeltségű résztvevők

22:00-02:00  Medence Party - BRNY (DJ Barneey) 

 

2014.08.08., péntek

 

08:00-08:30  Zumba és reggeli torna

08:30-09:30  Reggeli

09:30-11:00  Csapatvetélkedők: Szamárfarok, Méta

10:00-11:00  Gazdasági előadás: Workshop téma felvezetése                

 11:00-11:30  SIC FESZT - Székelyföldi Szabadegyetem hivatalos megnyitója                    

* Thiesz János, Kovászna város polgármestere                    

* Kiss József, Zágon község polgármestere                    

* Barti Zoltán, Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács alelnöke                    

* Nagy Botond, Maros Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács elnöke                    

* Grüman Róbert, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének ügyvezető elnöke                  

* Oltean Csongor, Háromszéki Ifjúsági Tanács elnöke

11:30-12:30  Közéleti előadás: Székelyföld jövőképe, Székelyföld autonómiája                    

* Tamás Sándor, RMDSZ Háromszék Területi Szervezetének elnöke                    

* Borboly Csaba, RMDSZ Csíki Területi Szervezetének elnöke                    

* Brassai Zsombor, RMDSZ Maros Megyei Szervezetének elnöke                    

Felvezet: Demeter Ferenc, az RMDSZ Sepsiszéki Szervezetének ügyvezető elnöke

12:30-14:00  Csapatvetélkedők: Méta, Brith Buldog, Ugróiskola, Paintball

12:30-14:00  Szakmai előadás: Festett templomi faberendezések és készítőik Háromszéken                    

* Fehér János, művészettörténész 

13:00-14:00  Gazdasági előadás: Cím nélkül                    

* Farkas Levente, a marketingiskola.ro alapítója

14:00-15:00  Ebéd

15:30-17:15  Ifjúsági előadás: DéTé, első lépés a közösségért!  
* Tőkés Hunor, Kovakö (Kovászna Megyei Középiskolások Szövetsége) elnöke                    

* Hajdú Tamás, Puskás Diáktanács elnöke

16:00-19:00  Bútorfestés székely szimbólumokkal - minden érdeklődő belátást nyerhet a bútorfestés világába

17:30-18:30  Délutáni beszélgetés Szabó Katival, tornász, olimpiai bajnok

17:30-18:30  Europe Direct: EU tájékozottsági vetélkedő

18:00-19:00  Agrár sarok: Agrárkamara rendszerek határon innen és túl.

18:30-19:00  Zenés előadás: Sepsiszentgyörgyi Harmónia Kamarakórus

17:00-19:00  I. Gazdasági Műhelymunka                          

19:00-20:00  Vacsora

22:00-23.00  Face Today koncert

23:00-01.00  ZANZIBÁR koncert  

 

2014.08.09., szombat 

 

08:00-08:30  Zumba és reggeli torna

08:30-09:30  Reggeli

09:30-11:00  Csapatvetélkedők: Csőlátásos foci

09:30-11:00  Szakmai előadás pedagógusoknak: Házi feladat, pro és kontra                  

 * Bogyor Izabella, pszichológus

10:00-11:00  Gazdasági előadás: Marketing stratégiák Székelyföldön                  

* Komsa Csongor, a Merkúr üzletlánc marketingigazgatója

11.00-12:30  Közéleti előadás: Kisebbségvédelem és autonómia                  

 * Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke                  

 * Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere  
  Felvezet: Grüman Róbert, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének ügyvezető elnöke

12:30-14:00  Csapatvetélkedők: Paintball, Lufi a medencében

12:30-14.00  II. Gazdasági Műhelymunka      

12:30-14:00  Művészeti és Népi előadás: Csíki festett bútorok                    

* Dr. Gazda Enikő, muzeológus, néprajzos

12:30-14:00  Közéleti előadás: Beruházunk, Székelyföldet építünk!                    

* Tischler Ferenc, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere                    

* Incze Csongor, Hargita Megye Tanácsának alelnöke                  

* Tóth Sándor, Nyárádszereda polgármestere                    

* Szentes Csaba, Mádéfalva község polgármestere                  

* Kozma István, Csikszentsimon község önkormányzati képviselője                    

Felvezet:Kelemen Szilárd, Sepsiszentgyörgy önkormányzat képviselője

14:00-15:00  Ebéd

15:30-17:30  Csapatvetélkedők: Mi a stílusod?

16:00-19:00  Nemezelés, népi díszítő művészet - minden érdeklődő belátást nyerhet a nemezelés világába

15:30-16.30  Közéleti előadás: Székelyföldért a parlamentben                    

* Márton Árpád,  RMDSZ képviselő                    

* Klárik László, RMDSZ szenátor                    

* Tánczos Barna, RMDSZ szenátor                    

Felvezet: Demeter Ferenc, az RMDSZ Sepsiszéki Szervezetének ügyvezető elnöke

17:00-19:00  III. Gazdasági Műhelymunka      

17:40-19:00  Előadás: Népi gyermekjátékok fontossága az iskolában                  

* Deszke Enikő, Művészeti és Népiskola pedagógusa

18:00-19:00  Közéleti szereplők és botlásaik                    

* Ádám Attila, Zabola község polgármestere                    

* Nyáguly Vilmos, Mikóújfalu község polgármestere                    

* Kocsis Béla, Kommandó község polgármestere                    

Felvezet: Kopacz Levente, Kovászna város önkormányzati képviselője

19:00-20:00  Vacsora

22:00-23:00  Bagossy Brothers Company koncert

23:00-24:00  Tábortűz - Gitárszó kíséretében  

 

2014.08.10., vasárnap

 

 08:00-08:30  Zumba és reggeli torna

08:30-09:30  Reggeli

10:00-11:00  Szakmai előadás pedagógusoknak: A mesepszichológiáról                    

* Dr. Kádár Annamária, pszichológus, a Mesepszichológia könyv szerzője

10.00-11.00  Műhelymunkák véglegesítése - gazdasági érdekeltségű résztvevők

12:00-14.00  Műhelymunkák bemutatása és értékelése 

10:00-16:00  Hazautazás



plakat plakat plakat plakat